Kalpgülü Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

İstanbul Sohbet Odaları | Chat Sohbet Odaları Mobil Kalpgulu Sohbet Siteleri


İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul Sohbet Odaları

 

Ahhh İstanbul ahhh taşı toprağı altın derler milyonlarca insanın yaşadığı bu güzel şehrimizde yedi tepe üzerine kurulmuştur. İlk defa İstanbul’a gittiğimde 7-8 yaşlarında idim tabi İstanbul’a gidicem heycanini anlatamam gece uyuyamadım sabah arabaya bindiğimiz de 18 saat yol gideceğimizi nerden dusune bilirdimki hayalimde ki İstanbul yemyeşil bir şehir denizi ve üzerinde ki gemileri düşünmek bir çocuk için ne kadar büyük bir şey olduğunu anlatmam imkansiz gelir. İlk defa denizi gördüğümde ucu bucağı olmayan gittikçe de bitmeyen şehrin ortasında kocaman su yığını diye düşündüm ilk köprüden geçerken gemilerin büyüklüğü o denizin üzerinde nasıl durduğunu anlamaya çalıştım.

 

Şöyle ki bir ömür İstanbul’u gezmeyle bitiremeyiz bir çok İstanbul’da oturan arkadaşlarım dostlarım o kadar gezmelerine rağmen hergun yeni bir yerde olduklarını söylemeleri beni hep şaşırtmıştir.

 

İstanbula gidip de Sultan Ahmet camisini görmeyen yoktur. Mimar Sinan’ın öğrencisi sedefkar Mehmet Ağa’nın eseridir renginden dolayı turistler blue mosque (mavi cami) dediği oluyor. Caminin içerisinde 20 binden fazla çini olduğu söyleniyor . 16 serafesi bulunan camiyi en az 1 saatten uzun süre ayırarak gezilmesi şart oluyor.

 

İstanbul’un en gözde meydanı taksim meydanı diye düşünüyorum Taksim’de Cumhuriyet Anıtı önünde resim çekilmeden donmenizi tavsiye etmem.

 

Beyoglunun en renkli durağı olan ışıklarının hiç sondugunu görmediğim tek yer istiklal caddesi diyebilirim . Bir çok şarkının bestekarligini yapan bu caddede yeme içme mekanları pasajlar ve tabiki mağazalarla dolu olan bir yerdir. Turistlerin ve İstanbul’a gidenlerin hediyelik eşyası seçtiği durak da diyebiliriz . İstanbul halkının da alışveriş yaptığı caddedir.

Eminönü, kapalı çarşı ,galata köprüsü, mısır çarşısı, Ayasofya, Yerebatan saranci, Topkapı sarayı , Gülhane parkı ….

 

Yukarıda adını saydığım gezilip görülmesi gereken yerleri gezi defterinize not almayı unutmayın . Öyle ki sohbet sunucularında sohbet ettiğimiz binlerce kişinin İstanbul’da olduğunu ve İstanbul sohbet odalarında bir araya gelip seviyeli ve saygılı bir ortamda chat yapmanın doruklarına çıkıyoruz. Sizlerde İstanbul sohbet odalarına bekliyoruz..Bir cevap bırakın.