Kalpgülü Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Erzurum Sohbet Sitesi | Chat Sohbet Odaları Mobil Kalpgulu Sohbet Siteleri


Erzurum Sohbet Sitesi

Erzurum Sohbet Sitesi

Erzurum sohbet sitesi sayesinde bizlerde dadaş diyarından insanları tanımak için buradayız. Bu insanlar ile sohbet etmek Chat yapmak için sizlere sohbet sitesi platformunu hazırlamış bulunmaktayız.  www.kalpgulu.net

Erzurum’ un İlçeleri: Aşkale, Çat, Hınıs, Horasan, Ilıca, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere’dir.

Coğrafyası: Erzurum ili, Türkiye’nin orta ve batı kesimlerine göre, yükseltinin fazla olduğu illerinden biridir.

Doğu Karadeniz Dağları’nın doğu uzantıları olan Rize Dağları, ili kuzeyden çevreler ve Rize ile sınırını oluşturur. Karadeniz’ e paralel düzenli sıralar durumunda uzanan bu dağlar, geçit vermez ve yüksektir. En yüksek noktaları 3937 m. yüksekliğindeki Kaçkar Tepesi ile Verçenik Tepesi’dir. Dumlu Dağı’ndan doğuya doğru uzandığında iki yüksek dağ sırasına ulaşılır. Tortum’ a doğru olanı Güvercin Dağıdır; Pasinler Ovası ile Gürcü Boğazı arasını doldurmuş olanı ise Karga Pazarı Dağlarıdır. Erzurum şehrini doğudan çevreleyerek Palandöken Dağlarına ulaşır.

Erzurum Sohbet Ortamı www.kalpgulu.net

Erzurum sohbet ortamı biz insanların daha rahat sohbet etmeleri ve keyifli sohbet ortamı kurmamız için hazırlanmıştır. İklimi: Erzurum şiddetli karasal Doğu Anadolu iklimi bölgesinde yer alır. İlin yıllık sıcaklık ortalaması 6.0 derece kadardır.

Tarihçesi: Doğu Anadolu’nun en büyük kenti olan Erzurum’ un MÖ 4900 yıllarında kurulduğu tahmin edilmektedir. Erzurum’ u da içine alan bölge tarih boyunca Urartular. Kimmerler, İskitler, Medler, Persler, Parftlar, Romalılar, Sasaniler, Araplar. Selçuklular, Bizanslılar, Sasaniler, Moğollar, İlhanlılar ve Sfaviler gibi çok çeşitli kavim ve milletler tarafından idare edilmiştir.1514 yılında şehir ve çevresini fetheden Osmanlılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu 1923 yılına kadar bu topraklarda hüküm sürmüşlerdir.

Muhabbet etmenin en hızlı yolları  www.kalpgulu.net

Muhabbet etmenin en hızlı yolları arasında tabii ki sohbet siteleri ilk sırada gelmektedir.  Kaliteli bir sohbet platformu üzerinde insanlar ile tanışıp konuşmak için sizlerde sohbet sitesi adresimize gelebilirsiniz. Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı Kongre 23 Temmuz 1919′ da Erzurum’ da toplamıştır.

Ne Yenir: Su böreği, ekşili dolma, kesme çorbası, ayran aşı (yayla çorbası) çiriş, şalgam dolması, yumurta pilavı, kadayıf dolması Erzurum’ un geleneksel mutfağını oluşturur.

Erzurum sohbet sitesi

Erzurum sohbet sitesi kaliteli sohbet siteleri bulunna sohbet odası adresidir.  www.kalpgulu.netToplam 1 Yorumlar
Lucinda

www.kalpgulu.net

Bir cevap bırakın.