Kalpgülü Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Koronavirüs tablosunda son durum | Chat Sohbet Odaları Mobil Kalpgulu Sohbet Siteleri


Koronavirüs tablosunda son durum

Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı. Tabloya göre, Tabloya göre, son 24 saatte 96 bin 97 Kovid-19 testi yapıldı, 1527 kişiye hastalık tanısı konuldu, 57 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1267 oldu.

Vaka sayıları ABD’de 6 milyon 589 bine, Hindistan’da 4 milyon 562 bine, Brezilya’da 4 milyon 239 bine, Rusya’da 1 milyon 50 bine çıktı.

ABD’de yapılan bir araştırma, Kovid-19 testleri pozitif çıkanların 14 gün önce bir restoranda yemek yeme ihtimallerinin, test sonucu negatif çıkanların 2 katı olduğunu ortaya koydu.

Yeni öğretim yılına salgının gölgesinde başlayan ABD’deki üniversitelerde şu ana kadar 90 bine yakın vaka tespit edildiği belirtildi.

Vaka sayısı 4,5 milyonu aşan Hindistan’da yapılan son araştırmada, ülkede mayıs ayında 6,4 milyon vakanın olduğu tahmininde bulunuldu.

İspanya’da vaka sayısı 24 saatte 12 bin 183 artışla son 2,5 ayın en yüksek verisine ulaştı. Ülkede toplam vaka sayısı 566 bin 326, can kaybı 29 bin 747 olarak güncellendi.

Corona virüsü son dakika | Corona virüsü belirtileri nedir, bulaşıcı mı? Corona virüsü korunma yolları

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberlerini milyonlarca vatandaş araştırıyor. Dünya çapında corona virüsü nedeniyle 4 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Durum böyle olunca dünyanın her yanından corona virüsü son dakika haberleri merak konusu oldu. Aynı zamanda bu ömlümcül virüs hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler de Corona virüsü belirtileri nedir, bulaşıcı mı? Corona virüsü korunma yolları araştırmalarında bulunuyor. İşte corona virüsü hakkında bilinmesi gerekenler…

Corona virüsü son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Tüm Dünyayı tedirgin eden corona virüsü belirtileri nelerdir? Crona virüsü bulaşıcı mı, nasıl bulaşır? Corona virüsü iile ilgili araştırmalarda en çok merak edilen diğer iki şey ise corona virüsü haritası ve corona virüsü korunma yolları…İşte corona virüsü hakkında merak edilenler…

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?

Corona virüsler, insan ve kuşlar gibi memelilerde hastalıklara sebep olan virüslerdir. İnsanlarda genellikle ciddi olmayan fakat ölüm riski bulunduran solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olur.

Coronaviridae ailesinden hayvan ailelerinde bulunan bir RNA virüsüdür. Solunum, sindirim ve boşaltım organlarını etkileyen virüs daha çok ilkbahar ve sonbaharda etkindir.

CORONAVİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR?

İştahsızlık ve kilo kaybı
Ateş
Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi
Solunum sorunları ve nezle
Denge sorunları
Genel psikolojik durumda değişme, mutsuz ifade

CORONA VİRÜSÜ BULAŞICI MI, NASIL BULAŞIR?

Yetkililer, ilk günlerde yeni virüsün 2002 – 2003’te etkili olan SARS benzeri bir yol izleyeceğini tahmin ediyordu. Ancak son çalışmalar, Kovid – 19’un vücutta HIV ve Ebola gibi çok daha saldırgan virüslere benzer şekilde hareket ettiğini gösterdi. Bu durumda, yeni tip koronavirüsün SARS’tan 100 ila 1000 kat daha etkili olabileceği uyarısı yapıldı.

Yapılan çalışmalara göre, Kovid-19 vücuda burun, ağız veya gözlerden giriyor ve ‘furin’ isimli bir enzimi hedef alıyor. Bu enzim sayesinde proteinleri aktif hale getiren virüs, insan hücreleri ve virüs arasında doğrudan bir füzyon gerçekleştirilmesini sağlıyor ve bedene yayılıyor. SARS 2002 yılında dünyada yaklaşık 8 bin kişiye bulaşmış ve 774 kişinin ölümüne sebep olmuştu.

CORONA VİRÜSÜ SON DAKİKA HABERLERİ

Dünyaya diz çöktüren koronavirüs nedeniyle bugüne dek 4 binden fazla kişi yaşamını yitirdi. Dünya çapında 1113 binden fazla kişiye bulaşan virüs, İtalya’yı tam bir kaosa itti. Avrupa’da salgından en kötü etkilenen ülke olan İtalya’da milyonlarca insan karantinada. Ülkede can kaybı rekor bir artış göstererek 463’e yükseldi. Başbakan Conte, daha önce kuzeydeki bölgelerde ilan edilen “kırmızı bölgeye” atıfla “Artık kırmızı bölge yok, 1. bölge, 2. bölge yok. cki bölge” dedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turiste koronavirüs (Kovid 19) tespit edildiğini açıkladı.

İtalya’da koronavirüsle mücadele amacıyla geçen hafta sonu kuzey bölgeleri için alınan tecrit tedbirleri tüm ülkeyi kapsayacak şekilde genişletildi. Artık 16 milyon değil 60 milyon karantinada.

Ölü sayısının 463’e, toplam vaka sayısının da 9 bin 172’ye ulaştığı ülkede Başbakan Giuseppe Conte Pazartesi akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, tüm ülkeyi ilgilendiren yeni ve daha sıkı tedbirler alındığını duyurdu.

Giuseppe Conte, daha önce kuzeydeki bölgelerde ilan edilen “kırmızı bölgeye” atıfla “Artık kırmızı bölge yok, 1. bölge, 2. bölge yok. İtalya’nın tamamı koruma altındaki bölge” dedi.

Conte, bu yöndeki kararnamenin bugünden itibaren yürürlüğe gireceğini açıkladı. İtalya Başbakanı’nın açıklamasına göre, tüm ülke genelinde iş ya da sağlık gibi gerekçelerle zorunlu olmayan seyahatlere izin verilmeyecek.

Okullar en az 3 Nisan’a kadar kapalı kalacak. Kamuya açık alanlarda toplanma yasağı uygulanacak. Serie A da dahil olmak üzere futbol ligleri, tüm spor etkinlikleri ve müsabakaları durdurulacak.Bir cevap bırakın.