KalpGulu.Net – Sohbet odaları güvenli mobil chat siteleri. Bedava sohbet et , chat yap ve yeni arkadaşlar bul! Kalpgulu chat sohbet odası sizi çet sohbet …

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri | KalpGulu Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri


Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Siteleri

KalpGulu.Net SEVİYELİ VE BEDAVA CHAT ODALARI
Sohbet odaları online olarak insanları buluşturan mobil ve web ile giriş’i kolay sosyal bir ortam sağlayan platformdur. Eskiden java yükleyerek girilen veya flash tabanlı applet siteleri yerine, artık herhangi bir uygulama indirmenize gerek kalmadan, hızlı ve kolay şekilde giriş yapılan mobil sohbet odaları geliştirilmiştir.

Günümüzde profilinize resim ekleyerek girilebilen resimli, kameralı ve görüntülü siteler, (Facebook, Whatsapp sohbet odaları 18, Skype, Omegle, Chatroulette, Badoo, Coomeet gibi) birçok online site üzerinden bedava, ücretsiz şekilde tam deneyimi yaşanmakta en iyi şekilde tasarlanmış sistemler ile chat yapmak mümkün hale gelmiştir.

SOHBET NEDİR?
Kelime anlamı olarak “söyleşi” denmektedir. Güzel dilimize Arapça’dan geçmiştir dolayısıyla konuya Arapça manası ile bakmamız gerekmektedir. Sohbet iki başlık altında cevaplandırılır:

1)Konuşmak, görüşmek, iki yada daha çok kişiyle söyleşi yapmak.

-Karşılıklı olarak söyleşi yada bir makale aracılığıyla senli,beni samimiyetinde etkileşimde olmak. Beraber olmak, görüşme ve konuşma adına verilebilecek örnekler arasındadır.

2)Arkadaşlık(yarenlik) etmek.

-Tamamı olmasa da beğenileri, huyları, ilgi alanları, duygu ve düşünceleri bir birine uyan insanların(cinsiyet ayrımı olmaksızın) dostça yaklaşımı ve arkadaş olma durumuna yarenlik denmektedir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Sohbet

Chat Sitelerinin Sohbet Arkadaşlıklarına Etkileri

İnsanların etkileşimde bulundukları Chat siteleri – e-posta, anlık mesajlaşma (IM) online sosyal ağlar gibi – gerçek hayattaki insanların etkileşim alanlarından olup, sanal ortamda gerçekleşir.

Kullanıcıların metin yani yazı tabanlı uygulamalar kullanarak, iletişim kurduğu internet tabanlı ortamlardır.

Birbirini hiç tanımayan kişilerin, kız arkadaş edinmek, erkek arkadaş edinmek için girdikleri, politika, spor, günlük hayat, edebiyat, aşk, felsefe, cinsellik, müzik, dini konular gibi farklı konuda tartıştıkları, tavsiye aldıkları, ilgi alanlarını paylaştıkları mecra durumundadır.

Bu anlamda yeni kişilerle tanışmak, güvenli şekilde sohbet edebilmek için yıllardır milyonlarca insan, sanal dünyada oldukça ilginç deneyimler yaşıyorlar.

Günümüzde milyonlarca insan, her gün sanal ortamlarda stres atarak yeni arkadaşlıklar edinmekte mobil chat keyfini yaşamaktadır.

İnternette chat yaparak ve yeni arkadaşlıklar edinmek amacıyla kurulan web sohbet sitemiz tüm chat kanalları kullanıcıları ile aile ortamında “Herkesin Kaliteli Sohbet etme hakkı vardır!” sloganıyla birleştirici özelliğimiz sayesinde sizlere ulaşmayı hedef edindik, ücretsiz kayıt gerektirmeden yeni arkadaşlıklar edinmeye hemen başlayın.

Chat Sohbet et farklı kişilerle, ta..ki kendi ruh eşini bulana kadar. Sunucu üzerinde kullanılan filtreler hariç özel olarak görüştüğünüz insanlarla sansür uygulanmamaktadır.

Bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden bağlanılan ağlar üzerinden, kişilerarası iletişimin gelişiminde önemli rol oynamıştır. 1990’ların sonunda, AOL dünyadaki en popüler muhabbet odalarındandır.

Yıllar geçtikçe bu kanallar anlık mesajlaşma ve sosyal ağlar için zeminini kaybetti özellikle gençler için güvenliği tartışılan bir duruma dönüştü.

Türkiye’de bir dönem meşhur olan Mynet özellikle okey sohbet ile çok tutulan bir yerdi, zamana yenik düşerek eski popülerliğini kaybetti.

SOHBET ODALARI HAKKINDA MERAK EDİLENLER
Anonimlik (gizlilik), garip, güçlü bir şeydir, anonim doğası, normal, saygılı insanlarda abartılı davranışlara ilham verme eğilimindedir. Gerçek hayatta ifade etmek istemediği güçlü duyguları, görüşleri ve isteklerini, rahatça, çoğu zamanda sonucunu düşünmeden dile getirebilmekte.

Bu da gerçek hayattan kopuk bir sanal ortam oluşmasına neden olmaktadır. Güven sorunu, sanal dünyadaki insanların en çok zorluk yaşadığı problem olmaktadır.

Aile ortamında sizlerle bağ kuran sitemizde, güven sorunu yaşamadan, özgürce diğer bireylerle iletişim kurabilir, size özel oda alternatifi ile istediğiniz mobil muhabbet kanalları seçeneklerinden istediğinizi seçerek muhabbet edebilirsiniz. Gizliliğinizi koruyarak, seviyeli bir şekilde rahatça söyleşi yapabilirsiniz.

Aşk sohbet sitesi! her zaman karşı cinsle tanışmak ve flört etmek için popüler olmuş sanal sosyal platformuyuz. Online Seviyeli Sohbet odalarının en kötü gerçeklerinden biri, cinsel konuşmaların bu ortamın en çok tercih edilen konularının başında gelmesidir.

Seviyeli konuşmalardan hoşlanan bireylere, özelden yazan diğer kullanıcılar tarafından cinsel mesajlarla rahatsız edilmeleri de her zaman şikayet edilen konuların başında gelmektedir. Konuşurken burada çok fazla zaman geçirecekseniz, tüm bu sorunları görmezden gelmeyi ve kendi konuşmalarınıza konsantre olmayı öğrenmelisiniz.

Sohbet Odası Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Sohbete başlamak için ilk adım, kendi tarzınıza uyan muhabbet odasını bulmaktır. Ayrıca, ilgi alanlarınıza veya ihtiyaçlarınıza uygun kanallara erişim yapabilmek için google üzerinden arama yapabilirsiniz. Örneğin edebiyata meraklı biriyseniz, edebiyat, şiir gibi odalar tam size göre.

Edebiyat ile ilgili doyumsuz muhabbetlere gireiblir, fikir tartışmaları yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Felsefe ya da İslami konular içinde islam felsefe kanalları bulunmaktadır. Sizlere, mobil dini chat, felsefe, aşk, sevgi, dostluk, arkadaşlık, cinsel diyaloglarda bulunabileceğiniz ortamı sunmaktayız.

Türkiye’nin en iyisi olma yolunda her gün daha da ilerleyen sitemizde, ücretsiz, bedava şekilde üyeliksiz olarak giriş yapabilir, yeni dostluklar kurarak en özel ilişkilere merhaba diyebilirsiniz.

SİTE İÇERİSİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR:
Sohbet odalarının anonimliği insanları görüşlerini paylaşmaya teşvik eder. İnsanlar düşüncelerini, görüşlerini gerçek hayatta cüret edebileceğinden çok daha fazla ifade ederler. Elbette şunu da unutmamak gerekir ki; burada ki kişiler gerçek kişilerdir. Aşağılayıcı, küfürlü ifadelerden kaçınmanız en önemli konuların başında gelmektedir.
Kullanıcılarımızın daha sağlıklı iletişim ve mesajlaşma imkanına sahip olmalarını önemsiyoruz.
Kullanıcılarımızı, dil, din, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit ve adil biçimde sohbet edebilecekleri rahatlığı onlara sunmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, Trabzon, Muğla, Sakarya, Malatya, Edirne, Hatay, Mersin gibi Türkiye’nin her şehrinden gelen kullanıcılarımızı ve Almanya, Hollanda, Danimarka, İngiltere, Fransa, Norveç, Finlandiya, Romanya, Bulgaristan, Kıbrıs gibi farklı ülkeden kişiyi aynı çatı altında buluşturup en iyi deneyimi yaşamaları için çalışmaktayız.
Kişisel sorununuz hakkında dürüst bir tavsiye arıyorsanız, sorununun ayrıntılarını paylaşmakla kendini daha rahat hissedeceksin, çünkü kimse seni tanımıyor. Bu anlamda gerçekten hayat tecrübesi olan, olgun insanlarla yaşadığınız sıkıntıları paylaşmak, sorunlarınıza karşı nasıl bir çözüm yolu içine gireceğiniz konusunda size yol gösterebilir.
Chat yaparken tıpkı gerçek yaşamda insanlarla yanyana geliyormuşcasına kibar ve nazik olmak her iki taraf içinde güzel bir başlangıç için anahtar niteliğindedir. Rumuzların ardında sizin sözlerinizden etkilenen bir çift göz olacağını unutmamanız dileğiyle.
Seviyeli Sohbet siteleri ayrıca yeni kimlikleri ve kişilikleri denemek için harika yerlerdir. Özellikle gençler bu amaçla girmekteler, çünkü chat yapmak farklı kişilikleri denemeleri için oldukça müsait bir zemindir.

Web sitemiz üzerinden ilgi alanınıza giren her konuda muhabbet edebilirsiniz.

MİRC NEDİR? MİRC PROGRAMI NASIL İNDİRİLİR?
Sohbet odasına katılmak için takma ad (nick) veya kullanıcı kimliği seçmeniz gerekir. Yahoo! tarafından işletilen bir cihaz kullanıyorsanız Messenger veya AIM, mevcut kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanabilir veya alternatif bir kullanıcı adı ile kaydolabilirsiniz. mIRC tabanlı program üzerinden irc sitelerine bağlanmak için de, kullanıcı ismi olarak rumuz seçip bağlanabilirsiniz.

Çoğu aynı oturum sırasında bile, şifresiz olarak misafir girişi yapabilirsiniz.

mIRC üzerinden giriş yapmanız için sitemizde bulunan mIRC indir bağlantısına tıklayın, Türkçe mIRC programını indirdikten sonra bilgisayarınıza ya da mobil telefonunuza kurun mIRC sohbet etmeye başlayın.

ÜCRETSİZ MOBİL SOHBET SİTESİ
Çoğu ücretsiz chat sitesi, seçim yapabileceğiniz farklı oda seçeneğine sahiptir. Bazıları çok özeldir (“25 yaş, 35 yaş, 40 yaş üzeri, 50 yaş üzeri gibi”) ve bazıları daha geneldir. (sevgi, aşk, cinsellik, zurna gibi) Site size bulunduğunuz kanalda zaten kaç kişi olduğunu gösterir, bu da girmeden önce odanın popülaritesi hakkında fikir verir.

Bununla birlikte, isimlerin yalnızca ön bilgi olduğu ve gerçek diyalogların sık sık önerilen konudan uzaklaştığı söylenebilir. Eğer bu kitle, belirli bir alanda deneyim, bilgi sahibi kişilerden oluşuyorsa, amacına uygun şekilde o alanda bilgi paylaşımın yoğun olarak yaşandığı, kültürel alışverişin ön planda olduğu kaliteli sohbet odaları haline gelmektedir.

Web sitemiz, bu anlamda, kaliteli, bilinçli kitleye sahiptir. Geyik yapmak isteyenleri geyik, felsefe, psikoloji, sevgi, aşk, dostluk içinde buluşturarak amacına uygun bir ortamın şekillenmesini sağlamaktayız.

Sohbet odasına ilk girdiğinizde, başkalarının ne konuştuğunu okumak için zaman ayırın, özellikle kalabalık bir kanal da her zaman kolay değildir.

Aramanız gereken şey, yoğun akış içinde konuşma dizisi görebilmektir. Hızla kayan akışı yakından okuduğunuzda, farklı kullanıcı grupları arasında örtüşen konuşmalar yapmaya başlayacaksınız.

Size en mantıklı olanı seçin ve doğrudan etkileşime geçin. Ya da daha basit bir yaklaşım “Herkese merhaba” yazıp arkadaşça diğer insanların size cevap vermesini bekleyin.

Sohbet Odaları İsimleri Hakkında Bilgilendirme
Örnek olarak, birçok popüler servisi, salt metin geleneğinden kopması için özellikler ekledi. Örneğin, AIM, bireysel üyeleriyle sesli veya görüntülü sohbet kurmanıza olanak sağlar.

Doğrudan başka kullanıcıyla anlık mesajlaşmak da mümkündür. Her ne kadar kameralı ve sesli chat programları popülerliğini arttırsa da, irc her zaman yazılı ortamların sağladığı gizlilik açısından artı değer olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Sohbet odaları isimleri, en uygun rumuz seçimi gibi güvenli şekilde chat yapmak için bazı genel ipuçları ve yönergeler vardır. Herşeyden önce, birçok bu tarz oluşum sadece 18 yaş ve üzeri kullanıcılar içindir. Gençlerin özel kullanımı için tasarlanmış siteler ve hizmetler üzerinde toplanmalıdır.

Kullanıcı adınızı veya kullanıcı adınızı seçmektir. Takma adınıza, asıl adınız veya okula gittiğiniz yer gibi hiçbir kişisel bilgi eklemeyin. Bu bilgileri, uygun bir yer gibi görünse bile, kişisel profile eklemeyin.

Kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmalısınız. Birisi size doğrudan sorsa bile, nerede yaşadığınız, telefon numaranız, gerçek adınız veya aile üyelerinin adları hakkında bilgi paylaşmayın.

Fakat hepsinin en önemli kuralı, özellikle de genç sohbetçiler için, gerçek hayatta tanımadığınız biriyle buluşmak için asla acele etmemeleri gerektiğidir. Tecrübeli kullanıcı olduğunuzda, artık farklı insanlar rahatça iletişim kurabilir ve yeni dostluklar kazanır hale gelmiş olacaksınız.

Eğlencenin ve keyifli zamanların bir birini takip ettiği sohbet odaları arasından kendinize uygun olan odayı seçerek bu deneyimi yaşamak için site içerisindeki yerinizi alabilirsiniz.. Diğer makalelerimizi okumak için blog sayfamızı ziyaret ediniz.Bir cevap bırakın.